עלי גת טריים

אחרי 2000 שנות גלות, סוף סוף יכול היהודי הטוב, לעשות את מלאכתו בקרקע כחקלאי מקצועי ולגדל כמה עלי גת טריים לשבח בישראל! לאחר עמל ויזע, כאשר המלאכה נעשית בידיים, אנחנו מוציאים מהקרקע את ניצני עלי הגת שגדלו פרא ומגישים לכם אותם על מגש כסף (וללא צורך בחרמש..). ואם ביקשתם עלים טריים שגודלו לא על ידינו, תוכלו למצוא שהגויים עושים את מלאכתם לא פחות נאמנה מאשר היהודים, כאשר הם מספקים לנו בייבוא היישר מאפריקה שקיות מרנינות של גת משובח!

איך שומרים על טריות הגת?
רוצים לקבל חבילת גת טרייה עד הבית בחבילה סגורה ואולי גם הרמטית של עלי גת טריים? חברת גת ציון לא תגיד לכם לא! טעם הצמח הירוק ירענן אתכם עם חומר קאתינון מעורר וכשתסיימו ללעוס את החומר הטבעי, יכול להיות שתגידו לעצמכם או לחברים (תלוי אם אתם דוגלים בתכזינה או לא), שזה הגת הכי טרי שהכנסתם לפה בכל חייכם! לא משנה איפה מקום מושבכם בארץ, הטריות תישמר עד שתקבלו את השקית לידיכם.

גת איכותי וטרי
בין אם ידעתם זאת או לא, זן צמח הגת נמצא במצב שימור בסיכון נמוך לפגיעה מגורם חיצוני (טבעי זאת אומרת) - בשל העובדה הזאת הצמח הפך לבעל תפוצה רחבה, ולכן גם קל יותר לשמר את העלים האיכותיים והטריים יותר שבו, כי ניתן לסנן יותר חומר גלם שלא ראוי ללעיסה. בכל מקרה, תוכלו להפוך את הלעיסה גם למשקה גת טרי לאחר שתדחסו עלים טריים לתוך הטוחן ואז תשתו לרוויה.