גת בלדי

אתם ממש אוהבים גת, אך בא לכם להינות גם מחוויית הלעיסה ובוא בזמן גם מטעם הלוואי המיוחד של המיץ? הגת האדום מסוג הבלדי מרכז בתוכו חומרים הנמצאים גם במיץ הגת שמפיקים מהצמח. הוא דווקא נחשב למעודן באופן יחסי עם כמות מוגבלת של חומר פעיל, אך השפעתו חזקה ביותר. הבלדי האדום מעולה הן בתור לעיסה והן בתצורת משקה. לכם רק נשאר להנות ממנו.

סוגים שונים של גת
הגת הבלדי האדום הוא זן פופולארי הנצרך מאוד בישראל. באופן טבעי הוא צומח בעיקר באזורים מסויימים בדרום מערב אסיה ובאפריקה, בעיקר בתימן ובאתיופיה, שנחשבת לארץ ייבוא מובילה של הבלדי האדום. בישראל ניתן למצוא אותו גם כגידול מקומי. מלבד הגת הבלדי, קיימים גם ישראלי לבן, גת חבשי, גת נסיכויות ועוד. כמובן שלזנים השונים יש מרקמים וטעמים חזקים או חלשים, חלקם קל יותר ללעוס וחלקם קשה יותר. הגת הבלאדי האדום הוא למעשה שיפור גנטי שהינדסו מהזן הלבן הישראלי, ונחשב למשובח ונמכר מאוד. הגבעול רך, העלים שלו עסיסיים ביותר, צעירים ומלאים במיץ. חוץ מהטעם הממכר, בבלדי האדום אפשר ללעוס את העלים יחד עם הגבעול.

גת בלדי - מחירים
המחירים של הגת הבלדי משתנים תדיר בהתאם משקל וגודל החבילות שהעלים ארוזים. לרוב, מחיר חבילה סטנדרטית יעמוד על כמה עשרות שקלים. ניתן לרכוש אותו בכל החנויות הסיטונאיות למוצרי הגת, כמו גת אביגדור, בלדי בע"מ, בלדי באר טוביה, גת עדן, ועוד. בגת ציון ניתן גם להזמין משלוח של גת מהטלפון. ספקי הגת ידאגו להביא לכם אותו עד הבית. כמו כן, בהחלט ניתן לגדל אותו גם בגינה בבית.