עלי גת טריים אורגניים

יום אחד החליט רועה הצאן לבדוק מה הסיפור של העז ועקב אחריה. להפתעתו גילה שהיא יורדת לערוץ הנחל ואוכלת משיח הגת. רועה הצאן החליט לטעום בעצמו ולמרות שמדובר באגדה, הסוף כבר ידוע לכם. צמח הגת שבשנים האחרונות כבר לא נחלתם הבלעדית של עולי תימן ממשיך להגדיל את הפופולריות שלו ולעורר בנו חשק.

פעילותו של צמח הגת בגופינו
גת או בשמו המדוייק קאט הוא צמח שמקורו באפריקה ואת עלייתו לארץ עשה עם העלייה של יהודי תימן שאצלם לעיסת הגת היא מנהג בשם "תכזינה". בצמח שני חומרים פעילים (קאתין וקאתינון) שמשפיעים על מצב הרוח. צריכת הגת נעשית בדרך כלל בעזרת לעיסת העלים המרירים שלו כך שהחומרים הפעילים יספגו בכלי השם שבפה וישפיעו באופן ישיר. בשנים האחרונות נמכרים משקאות גת אבל לא תמיד מדובר במשקה שמופק מהצמח האמיתי. את צמח הגת אפשר למצוא במספר מינים שהשניים העיקריים הם האדום והלבן בהתאם לצבע הגבעול שלהם והעלים שלהם תמיד יהיו ירוקים.

למה ללעוס גת?
ללעיסת גת מיוחסות סגולות רבות כשעל שרובן הגדול גם מוכחות ברמת המדע. החומרים הפעילים בצמח משפיעים על מחזור הדם ועוזרים בהורדת רמת הסוכר והשומנים בדם, ייבוש דרכי הנשימה ועזרה לפתיחתם כך שאחרי לעיסת הגת קל יותר לנשום, עוזרים בריכוז ומרגיעים, מורידים תאבון ואפילו משפיעים על כח-הגברא - מה שנתן לגת את הכינוי הויאגרה של הטבע.

למה לצרוך גת אורגני?
בשנים האחרונות התגבר טרנד האוכל האורגני אבל מעבר לטרנד מדובר בדבר שהוא באמת חשוב. האדמה שאנו אוכלים ממנה מקבלת דשנים, ריסוסים, חלקיקי דלק ששקעו באדמה ועוד כימיקלים שונים שאין לגוף יכולת לפרק וכשהחלקיקים האלה לא מתפרקים ונכנסים לדם הגוף לא יודע איך להוציא אותם, מה שגורם לגידולים, מחלות שונות ואף יכול לגרום למחלות תורשתיות. כשאנו צורכים אוכל אורגני וגת בפרט הגוף מפרק את החומרים שהוא צריך ואת השאר מוציא החוצה. לעיסת גת אורגני לא מזיקה לבריאות כמו גת שגדל עם כימיקלים ולא תפגע בדור הבא של הצרכן ולכן מומלצת מאוד.