עלי גת איכותיים המגודלים בישראל

צמח הגת מוכר כבר שנים בישראל כצמח אשר מסייע בתפקודים שונים. הגת (קאת) מכיל חומרים פעילים שונים אשר מעוררים מינית, משפרים את יכולת הריכוז ומעלים את רמות העירנות. בתצורות שונות כגון מיץ (או שייק) הגת ידוע כמדכא תיאבון ומשמש לדיאטות ולהרזיה. כך שעלי הגת נצרכים בצורות שונות כאשר המובילה מביניהן היא הלעיסה.

עלי גת טריים
כמו עם כל צמח, לפרמטר הטריות חשיבות רבה בצריכת הצמח על מנת ליהנות מסגולותיו ויתרונותיו. כדאי להשתמש בעלים כמה שיותר קרוב למועד הקטיפה אך אחסון נכון במקרר יאריך את חיי הגת לעד שבועיים. בעוד לשימוש הדיאטות וההרזיה הביקוש הוא לעלי גת אדום, לשימוש בלעיסה רצוי כי העלים יהיו רכים. עלים "צעירים" המכונים "בייבי גאת" נמכרים בחבילות מסודרות עם כמה שפחות עלים וגבעולים ומספקים חווית לעיסה ממושכת במיוחד לתכזינה המוכרת של יוצאי תימן.

עלי גת ללעיסה
בישראל מגודלים מספר זנים של גת ללעיסה ובנוסף הגת האדום, החבשי, מיובא מעת לעת מאתיופיה וידוע כאחר הזנים המשובחים המספק את כל הסגולות המיוחסות לצמח ברמה גבוהה. עלי הגת הישראלי רכים יותר ועדינים בטעמם המר בכל מקרה וגם בהשפעתם. בתהליך הקטיף משתדלים להפריד ולקטוף את העלים המשובחים, הרכים והטובים.