לעיסת גת, פריון, איכות זרע, חשק מיני ומה שבינהם...

מכל השימושים ויכולות צמח הגת המוכר ביותר הינו לעיסת בגת לצורך שיפור התפקוד המיני. רבות דובר בשבחו של הצמח בהקשר זה ומיוחסות לו בנוסף לחומרים המעוררים מינית גם סגולות להגדלה ולשיפור הפיריון אצל הגבר וגם אצל האישה.

גת לשיפור הזקפה – אגדה?
הגודל קובע או לא קובע? על זה אפשר להתווכח ומסתבר שגם בנושאי יכולות צמח הגת בגזרה זאת יש ויכוח. אם תשאלו תימני ממוצע הוא יענה לכם מבלי לחשוב פעמיים כי ביכולתו של הגת לשפר את הזיקפה הגברית ואת ביצועיו במהלך קיום יחסי מין. אם תשאלו רופא מן השורה תוכלו לקבל מגוון תשובות אשר חלק מהן יסתרו את הטענה מכל וכל וייחסו את ה"השפעה" כביכול לאפקט פסיכוסומאטי ותו לו.

על פריון ולעיסת גת
מחקרים מדעיים שונים במרוצת השנים במקומות שונים בעולם הצליחו להוכיח ולמצוא קשר ישיר בין לעיסת גת  (catha edulis). לאיכות הזרע ולפריון בכלל. נטען כי אורך חיי הזרע מתארך ומאפשר זמן ארוך יותר לצורך ההפריה. אצל האישה נטען, כי ביכולתו של הגת להאיץ את תהליך ההפריה ובכך לסייע בקליטת ההריון בגופה ביתר קלות.

עוררות והתעוררות
כן משפר פריון או לא משפר פריון..... תכונה עליה מעידים כל משתמשי הגת על סוגיו השונים היא היכולת לעורר. לעורר כמו קפה ולהפיג עייפות, לחדד את הריכוז למשך שעות ארוכות יותר ולעורר את החשק המיני אצת הגבר או האשה אם הוא קצת נרדם....