סגולות עלי הגת

חוץ מהיכולת המופלאה לקבץ חברים בקבוצה אחת לכדי מה שנקרא "תכזינה" וללעוס בצוותא, עלי הגת נותנים ערך תזונתי שגורמים כנראה לתימנים רבים להיות דקיקים ושמחים כמו שהם רק יודעים. זאת, ובלי להכליל את השד העדתי, ניתן לייחס לסגולות המיוחדות לצמח אשר הגיע מאפריקה והיום יותר מתמיד הוא נמצא בשימוש!

ערך תזונתי בגת
לא לשווא אנשים רבים יודעים היום שגת (או קאת, מה שבא לכם) ניחן בסגולות כאלה ואחרות: יש בו המון ויטמין סי, סידן, ברזל (ברמה היסטרית) ויסודות אחרים התורמים למערכת הגוף בשלל היבטים. על כן, אכילת הגת  תורמת לערנות כיוון שהגת תורם לדם בהמרצתו, לגברים שביניכם זה הזמן האידאלי כנראה לפריון (אנחנו סומכים על זה שאתם יודעים למה אנחנו מתכוונים…) ולכבדי המשקל הגת יכול לעזור בדיאטה להורדת כמה קילוגרמים מפאת העובדה שהגת ניחן ביכולת לדכא תיאבון.

יכולות הריפוי של הגת
עלי הגת יכולות לעזור נגד מחלות כרוניות: יש מחקרים שנעשו על אנשים בהקשר לסגולות הגת והראו ירידה ברמת הסוכר, השומנים בדם שירדו משמעותית ולאלו הסובלים מבעיות ערנות או דיכאון, יכולים למצוא מנוח בפלא הצמחי שהגיעו אלינו מאזורי אפריקה הלא רחוקים. אז אולי במקום פרוזק הפסיכיאטר צריך לרשום למטופליו כמה עלי גת במקום פרוזק או מריחואנה, בעולם מתוקן כנראה..

אז תעזבו אתכם זריקות אינסולין וכדורי וויאגרה, תנסו ללעוס גת לשם שינוי (אין לקחת המלצה זו כהמלצה רפואית מקצועית!!).