עלי גת כתרופת סבתא

ניסיתם דבש נגד מחלות חורף קלות כמו שיעול וצינון? איזה תיון של חברת תה מאוד ידועה? חליטתם תה צמחים לחלופין עם והתכסיתם בפוך? הלכתם רחוק והגעתם לבית המרקחת להביא תרופה שאתם צריכים לבלוע שלוש פעמים ביום וגם זה לא עזר או עזר רק לתקופה קצרה? טוב, נגמרו לנו השאלות אבל בידינו גם הפתרון - לתרופה הזאת לא תצטרכו מרשם וכל סבתא יכולה להעיד שזה כדאי! עלי גת יכולים לעזור לנפש ולגוף ונמצאו כלא פעם כתחליף לכדורים כאלה ואחרים.

מתכוני סבתא לגת
המרשמים של תרופות הסבתא כנראה מתחבאים בארון ומעלים אבק, אבל אנחנו יצאנו במסע חובק עולם לגולל בפניכם את התרופה המופלאה שניחנה בכמה סגולות ריפוי ובעזרתה תוכלו לזרוק כמה תרופות לפח (לפח לא, כי אנחנו לא רופאים אבל אולי לדחוף לארון ולשכוח שקניתם אותם!). יתרונות עלי הגת כתרופות סבתא יכולים לעזור ולרפא כאבי ראש, טיפול בצרבת שפתאום תקפה אתכם, ומשפר מצב רוח נפשי ומיני גם כן. חיזוק קטן של גת לילד ואולי תחשבו פעמיים על סירופ נגד או שיעול או כדורי ברזל כי הם או אתם לא אוכלים בשר..

חליטת עלי גת (או תה גת...) כבר ניסיתם?
מלבד לעיסה, אתם יכולים לנסות לערבב את עלי הגת עם מים חמים וסוכר והרי לכם תחליף לתה. מעסתם בדבר ותוכלו לקחת את הצמח ולהוסיף תיון וקינמון, אגוז טחון ונגיעה של ג'ינג'ר והרי לכם תרופה טבעית כדי לעורר קצת (או הרבה) את המיניות שבכם.

על תכזינה ורפואה אלטרנטיבית
בין אם אלו "תרופות סבתא" או מרשמים מרופא או מטפל הוליסטי, יש ביסוס מחקרי לחלק מהטענות בהקשר לריפוי או שיכוך כאבים כרוניים המערכת החיסונית של הגוף יכולה להתחזק בעקבות לעיסת גת כך שתשכחו משפעת ב"אמצע החיים". לסובלים מבעיות מסוכר ולחץ דם נמוך לעיסת גת גם יכולה לתרום.  את העלים אפשר לשתות כשהם יבשים או לאחר שהם עברו קירור במקרר.

כל מה שלנו נשאר לנו לעשות זה לשתות גם כן תה עם עלי גת ולהגיד אתכם לרוויה!

המידע המובא מבוסס על אמונות ומסורות בנות שנים. אין לראות בנאמר באתר זה המלצה רפואית או תחליף לחוות דעת מקצועית!!!!