איך לועסים גת

מי אמר יין?! - גת ישמח לבב אנוש! בני האדם מזמן לא רק אוכלי צמחים אלא גם בשר - עם זאת, יכול להיות ששכחנו איך לאכול מן הצומח. לעיסת עלי גת היא לא תורה מסיני אבל ישנם כללים שהם בל יעבור בכל הקשור ללעיסת הצמח האפריקאי שמחרפן כמה אנשים בכנסת, בהקשר של חוקיותו. אז עד שהם יישבו את ההדורים בירושלים - אנחנו נגיד לכם איך לועסים גת כמו מקצוענים!

מה אסור לעשות כשלועסים עלי גת?
את הכלל הבא תגידו בקול: לא אשתה לשוכרה כאשר אני לועס עלי גת להנאתי! אלכוהול יכול להיות נחמד, אבל עם השפעת הגוף בגופכם - נזק לא קטן, הדבר הזה יכול לגרום לכם! אירועים חברתיים הם לא מן הנמנע שתצרכו כמה כוסות בירה ושוטים, אבל כאשר אתם יושבים עם חבריכם ולועסים גת במסורת התכזינה בהנאה, אל תערבו את חברכם האלכוהול. דבר נוסף, ספורט הוא מן ההכרח אבל עם הקניתון הממריץ אשר זורם בעורקים מלעיסת הגת, רצוי לנוח ולהתענג על הצמח הירוק בחוסר מעש. לשוקלים אם לבלוע או לירוק החוצה בעת סיום הלעיסה- נגיד שזה תלוי בכם אבל בליעתו יכולה לבעיות עיכול קלות (תלוי בסוג אבל מומלץ להימנע בכל מקרה).

איך כדאי ללעוס את צמח הגת?
מרירותו לא תמיד ערבה לחך ולכן תמיד כדאי להוסיף לו ממתיקים כמו סוכר או לשתות אותו כתה. בעיקרון, כמות העלים שמכניסים לפה תלויה בכם, אבל כדאי להמעיט בה כאשר אתם "לועסי גת מתחילים". את העלים לועסים בצד הפה עד שיימאס לכם מהטעם או כאשר הרגשתם שמיציתם. בתור התחלה, צריך להרגיע מבחינת כמות הזמן שאתם לועסים גת ולא להפריז בשעות. העלים המומלצים ללעיסה הם בקצוות הענפים, אשר מכילים קאניתון ברמה גבוהה יותר ופחות קשים ללעיסה.

ושיהיה לכם גת טעים!