מדריך ללעיסת גת

אז כינסתם את החבר'ה, התיישבתם על כריות ומזרונים בישיבה מזרחית, הוצאתם את עלי הגת המשובחים מהשקיות הטריות שנארזו עוד באתיופיה ותימן הרחוקות, וגיליתם שאת הדבר הכי חשוב שכחתם לשאול?? לא צריך להתבייש, כל לועסי הגת המתחילים עברו את השלב הזה של אי ידיעה באיך ללעוס גת! החלטנו לתת לכם כמה עצות מומחים בכל הקשור ללעיסת גת על פי מיטב כללי המסורת.

לעיסת גת באופן מסורתי
ראשית, לפני שאתם מתחילים בלעיסה יש לבחור עלים קטנים ורכים יותר שנמצאים במעלה הגבעול של הצמח. הגודל והרכות מהווים גורם לכאבי לסת מופחתים, לעומת עלי גת גדולים יותר וקשים יותר.

קחו חופן עלים (אם אתם חובבי גת מתחילים אין צורך ביותר מכמה עלים בודדים בתור התחלה), הכניסו לצדי הפה והחלו ללעוס. הטעם מר לכם? הוסיפו סוכר ! המשיכו בלעיסה תוך כדי שאיבת המיצים שיוצאים מהעלים שבפיכם. חושבים לירוק או לבלוע? שתדעו שבליעה מסיבית של עלי הגת יכולה להסתיים לא בנועם בקיבתכם, שכן היא יכולה להביא לעצירות קלה עד כבדה. (במיוחד הדבר גורם לבעיות עיכול כשלועסים גת חבשי או גת אדום).

איך לא לועסים גת?
לא לועסים גת במקביל לשתיית אלכוהול - אמנם הלעיסה נעשית תוך כדי מפגשים חברתיים לרוב, אבל גם אם אתם בחברת אנשים או בוחרים ללעוס לבד, אלכוהול לא מומלץ בזמן לעיסה שכן זהו נזק לא נעים לכבד. גם אם אתם משתמשים בגת כמתכון לדיאטה, חשוב לאכול לפחות משהו קל לפני הלעיסה כי אתם יכולים למצוא את עצמכם חסרי תיאבון במשך כמה שעות. חשוב שהגוף לא יתייבש ולכן רצוי ביותר לשתות תוך כדי לעיסה!