משתלות גת

הסוד יצא מהשתיל! משתלות גת הפכו לטרנד בקרב המייבאים בישראל ומה שמתחיל מגרעין קטן הופך בסופו של דבר (אחרי כמה שנים הכוונה) למשתלה גדולה ומפוארת. אנחנו יכולים להכווין אתכם לתנאי הגידול הכרחיים לצמח, כיוון שלא פשוט לשים את צמח הגת באדנית קטנה ולקוות לטוב. כדי שתקבלו אנרגיות נכונות וחיוביות מהגת, החלטנו לייעץ בנושא.

איך מגדלים שתיל גת?
הגת לא בהכרח צומח פרא - אחוז נכבד ממי אתיופיה הולך על השקיית הצמח שמהווה אחוז נכבד מהיצוא של המדינה. מכאן שתצטרכו ל"נדב" הרבה מים לטובת השתיל. אהבה לחום? בתור צמח שהגיע מאפריקה, חד משמעית, כן! חום קיצוני או קור לחלופין? תגידו שלום לצמח! בכל מקרה, שורשי הצמח הם די עבים ולא מתאימים לכל אדנית או כד. יש לשים את היחור (קצה גבעול מצמח אשר כבר הגיע לבגרות) או את גרעין הגת בשתיל גדול דיו, אשר יוכל להכיל את הצמח לכשיגדל.

אם בחרתם ביחור, אתם צריכים להטביל אותו בהורמון השרשה (מין ג'ל שמטבילים בו את תחתית העלה) ואז שמים אותו בשתיל. ניתן להשתמש בקומפוסט (דשן טבעי) כדי לכסות את שורשי הגת. מי שרוצה להיטיב עם הצמח יכול להשתמש בתערובת קרקע (שבה יש גם קומפוסט וגם כבול וטוף). יש לכם גינה? יכול ששם תמצאו "בית" לשתיל הגת, ואז להוסיף מים ואת חומרי הדישון שדיברנו עליהם.

שתילי גת
אז עד שתגדלו שתילים בעצמכם, תנסו שקיות איכותיות של צמח הגת "מבית היוצר" של גת-ציון!