גת - סוגים וזנים

גת או קאת?! נגלה לכם סוד - זה אותו דבר! ולכל מי שמתלבט שעות על גבי שעות על סוגיו השונים של עלי גת, אנחנו החלטנו להציג לו סוג של "מפה" שמחלקת את עלי הגת לסוגים וזנים שונים. אז אין צורך לגרד את הקרקפת כל הלילה ולחכות לשחרית, כי הרי לכם כתבה שתניח את הדעת, ותגרום לכם ללעוס יותר מן הצמח המשובח הזה!

זן ראשון - למשתמשים "כבדים" של עלי הגת
זן זה מיוחס לאנשים שכבר יודעים גת מהו, ולאלו שכבר הרגישו עלייה במצב רוח, בתפקוד המיני, בירידה בתחושת התיאבון, וביכולת להרגיש רעננים עם כל לעיסה ולעיסה יכולים לציין שהגת מהסוג האדום למשל, עושה עבודה כפולה ומכופלת בהקשר למעלות שציינו! אין ספק שהזן המשובח הזה הוא עליית מדרגה, וניתן גם לציין שיש לגת האדום שמות נוספים, כמו: גת חבשי וגת אתיופי! בזן זה מצויים כמה סוגי כמו אבו מיסמר (בשל צורת המסמרים שלו), גלמסו וגת הקימבו (מתחלק לשני סוגים ואחד מהם הוא הגת האדום).

זן שני - גת יותר קל ללעיסה 
זהו הגת הנפוץ והמדובר בעצם, ועליו כבר סיפרו אלפי מעשיות! זן גת זה, אשר צורתו וצבעו הירוק ידועים לכל המרבים ללעוס אותו, הוא בעצם הגת התימני המפורסם! הוא ידוע ברחבי תימן כאוהב מים נלהב, וללועס הגת המצוי הוא אמצעי להורדת סוכר בין היתר. שימוש אינטנסיבי בקפאין זה דבר מיותר, מכיוון לעיסה של עלי הגת התימני הם מרנינים באותה מידה אם לא יותר, והם הרבה יותר רכים מזן הגת האדום. מלבדו, ניתן לציין את הסוג הלבן של גת הקימבו שמשמש לאותן מטרות, ומינון הקתינון שבו דומה לזן התימני בערך באותה מידה.   

זן שלישי - ה"מיני מי" של עלי הגת!
עלי הבייבי גת הם הגירסה הקטנה של עלי הגת הידועים, והם יכולים לשמש לסלט, לחליטה לתה, למיץ גת, וכמובן ללעיסה. מפאת גודלם, אין בעלים מזן זה את אותו מינון קתאנין כמו שיש בזנים האחרים. הקאתינון הוא בעצם החומר שהופך את גופכם לעירני וחסר תיאבון במשך שעות לא מעטות. 

עלי גת תוצרת ביתית - גת ישראלי וגת אורגני
גת - כאן בארץ?! כן, זהו גת ציוני שעשה בעצם עלייה מארצות אפריקה - הגת התימני והגת האתיופי השתרשו באדמת ציון ומכאן השם שהחלטנו לתת לזנים הטריים שאנו מגדלים בביתנו: גת ציון! החברה שולחת גם את הזן הישראלי לכל אזרח במדינתנו הקטנה, אשר מעוניין בגת טרי, ובנוסף לזה שתמצאו אצלנו עלי גת טריים, אנו מגדלים גם גת אורגני מזן משובח.