גת מיובא לעומת גת מקומי

בזמן שהפופולריות של הגת בישראל עולה ועולה עם השנים, אנשים הצורכים אותו מחפשים את הדרך הזולה, הנוחה והזמינה ביותר שיש. בעוד שלגת המיובא מחו"ל יש את יתרונות האיכות של תנאי גדילה טבעיים לאזור הגידול שלו, מגדלי הגת המקומי נהנים מפיתוח מוצר עם מניה בעליה, ומייצור ושיווק זול יותר. 

גת מיובא מול גת מקומי - מה עדיף?
תלוי מה ואיזה סוג של גת אתם מחפשים. ישנם זנים של גת שניתן לגדל באופן טבעי בגינה והצמחים ייגדלו ממש כמו בארץ המוצא שלהם. מצד שני, ישנם זנים מסוימים שלא יניבו תוצאות גידול ואיכות דומות כמו בארץ מוצאם. לכן, חשוב לדעת איזה זן של גת כדאי לשתול במרפסת. במקרה זה, עדיף אולי לסמוך על הגת המיובא שמחו"ל שיעשה את העבודה. 

ייבוא של גת
צמח הגת מיובא לישראל בעיקר מאתיופיה, שם גדל הגת החבשי (האדום), הידוע באיכותו. הדרך הנוחה והבטוחה ביותר אמנם, היא לרכוש גת מיובא שגדל בתנאים הטבעיים לו. בכדי לייבא גת לישראל בצורה חוקית צריך להגיש בקשה לרשיון ייבוא. את הבקשה ניתן למצוא באתרי אינטרנט של המספקים מידע על רישיונות ייבוא מחו"ל. בנוסף, יש לזכור כי זרעים של צמחים המיובאים מחו"ל עלולים לשאת מחלות של צמחים ואף להדביק בהם צמחים אחרים, לכן יש לעשות שיעורי בית מדוקדקים על מנת לקבל את כל המידע והפרטים הדרושים.

גידול של גת בארץ
אם אתם מחפשים לחסוך כסף והוצאות על הזמנות של צמחי גת, אתם בהחלט יכולים גם לגדל אותו אצלכם בגינה. לפני שאתם קונים את הזרעים, בידקו אילו תנאי גידול הצמח זקוק לו בכדי להגיע לתוצאות המושלמות. סוג אדמה לשתילה, כמות מים, תנאי לחות וכו', הם פרמטרים הכרחיים כדי שתוכלו לנהל מטע גת משלכם במרפסת. בררו אצל מומחים בתחום, מתי יש לקטוף את הגת ובאיזו עונה כדאי לזרוע, לשתול ולקטוף.