איך יודעים שגת הוא טוב?

זה לא שהאגרונום שכח לעשות בקרת איכות בעלי הגת אשר הוא מגדל - ישנן כמה סיבות ללמה הגת לא משפיע, והדבר לא מצביע על כך שיודעים שהגת הוא לא טוב! מה שכן, סביר להניח שטיב האיכות של עלי גת ציון יעבור את המבחן בהצלחה, עם כמה צרכני גת מרוצים במיוחד!

הגת לא משפיע?
עלי גת אשר אינם משפיעים על הגוף באופן שבו הם הובאו בפסקה למעלה, הם לא בהכרח לא טובים ללעיסה, במיוחד כאשר מדובר על לועסי גת אשר משתמשים בעלים זה שנים! בעלי הגת מצויים חומרים טבעיים ממריצים הנקראים אלקלואידים, ובחלק מהעלים הם נמצאים בריכוז גבוה, ובחלקם בריכוז נמוך יותר. זה מה שמבדיל בעצם חלק מסוגי עלי הגת למיניהם! אז במידה ואתם צורכים עלי גת לא מעט זמן, אולי כדאי לנסות לעבור לסוגים חזקים יותר של גת, כמו גת אדום, גת חבשי, או גת אתיופי!

איך נהנים מהחיים? לועסים גת!
בפשטות, ניתן להצהיר שגת הוא טוב ברגע שהשפעותיו הלא מעטות, נותנות את אותותיהן על הגוף צרכן, העושה בעליו שימוש. מדובר על השפעות חיוביות אשר ניתן למנות כמו תפקוד מיני מתמשך יותר, יכולת ריכוז מעל הרגיל אצל בעלי הפרעות כאלה ואחרות, ויכולת ערנות של שעות על גבי שעות, ללא תחושת רעב (זה מתקשר כמובן למי שמעוניין בדיאטה טבעית). באותם מקרים ניתן להגיד שעלי הגת שצרכתם הם טובים ללעיסה! בהיעדר השפעה כוללת ניתן גם למצוא תחליף ללעיסת עלי גת, על ידי הפיכת העלים למיץ גת טרי! יש האומרים שהדבר יכול לעזור יותר, במיוחד כאשר הוא כבר לא משפיע. יש שיעידו שניתן לדעת אם גת הוא טוב לשתייה או ללעיסה, לפי הריח שלו, אבל האינדיקציה לארומה יכולה להיות יותר טובה,כאשר הריח חזק יותר - משמע צורכים יותר גת!