חוות דעת על עלי גת

בשנים האחרונות הפך הגת מנחלתם של יוצאי תימן לנחלתם של ישראלים רבים, בעיקר צעירים ועם העליה בצריכה כך עלו ההתעניינות, מקורות האספקה של הצמח וצורת הצריכה שלו. כיום הגת הוא כבר לא עוד צמח מר שקשה ללעוס כדי להגיע לתוצאות כשאפשר לצרוך אותו בצורת משקה.

לעיסת גת או שתית אלכוהול
אלכוהול וגת הם שני מוצרים שאנחנו מכניסים לגופנו והם משפיעים על מערכת הדם והעצבים שלנו כשהם משנים בצורה זו או אחרת את התנהגותנו שלנו עם תחושות של אופוריה, היפראקטיביות ועוד… ולכן נוטים להשוות ביניהם. בשונה מאלכוהול לעיסת גת אינה גורמת לאיבוד שליטה גם בצריכה מוגברת של הצמח ולכן היא נחשבת לבטוחה יותר.

איך קונים גת
את צמח הגת אפשר למצוא בהרבה זנים בהם שלושה נפוצים שאפשר להשיג בארץ ולכל אחד מהם השפעה שונה. הזנים הם גת ישראלי, גת אדום וגת חבשי. לכל זן של גת יש גם השפעה שונה והם מגיעים באיכות שונה לפי אופן הגידול. הגת נמכר בכמה צורות כמו עלים ארוזים ומשקה ואפשר להשיג אותו בפיצוציות, קיוסקים, אתרי אינטרנט שעושים הזמנות ואצל אנשים שמגדלים ומוכרים מפה לאזן.

סוגים וזנים של צמח הגת
אז כמו שהבנו, לגת שלושה זנים עיקריים שמסתובבים בשוק. הזן הנפוץ ביותר הוא הגת הישראלי שמתאים לתנאי גידול בארץ ואפשר למצוא אותו בגינות פרטיות של אנשים, הגת האדום שהוא סוג מעודן יותר מהישראלי והוא גדל במקומות עם הרבה גשם, כך שבארץ יקר וקשה לגדל אותו והגת החבשי שנחשב לזן האיכותי ביותר מבין השלושה שגדל בתנאי האקלים של אפריקה ומיובא משם לארץ.