היכן ניתן לקנות גת חבשי

הגת החבשי הוא גת שגדל בתנאים מסויימים מאוד שאין בתנאים טיבעיים בארץ, הוא איכותי יותר ולכן קשה יותר למצוא אותו אבל לא בלתי אפשרי עבור אלה שלא רוצים להתפשר.

מה זה גת חבשי
לצמח הגת מספר רב של סוגים כשבארץ אפשר למצוא שלושה עיקריים, גת ירוק שהוא הגת הנפוץ וה"פשוט" ביותר, גת אדום שקצת פחות נפוץ וגת חבשי שהוא זן צמח הגת המובחר ביותר שאפשר למצוא בארץ וגם היקר ביותר מבין השלושה. הגת החבשי הוא גת רך יותר ונעים יותר ללעיסה שגדל בתנאים של הרבה מים ולכן הוא מיובא ממדינות עם הרבה גשם כמו אתיופיה, מה שגורם למחיר שלו להיותר יקר יותר.

כמה עולה גת חבשי
בדומה לירקות ופירות, כשקונים גת, התמחור הוא לפי משקל. כאמור, גת חבשי הוא זן צמח הגת המובחר ביותר שאפשר למצוא בארץ כשהוא מיובא ממדינות אפריקה הגשומות ולכן גם היקר ביותר. אמנם הגת החבשי הוא היקר ביותר אבל כשמסתכלים על המשקל הכולל שנשתמש, היתרון בגת החבשי הוא שאפשר ללעוס גם את ענפיו ולכן המשקל שאתם קונים אותו הוא משקל נטו ואין צורך לנקות בו ענפים שמורידים את המשקל ומייקרים את הצמח כמו בזנים אחרים.

איפה אפשר להשיג גת חבשי
בגלל מחירו היקר יחסית ועצם זה שלא מגדלים אותו בארץ, הגת החבשי פחות נפוץ ויותר קשה להשיג אותו. אם אתם לא רוצים להתפשר על איכות, תוכלו למצוא מספר מקומות לקנות אותו כאשר הוא נמכר כמו שאר זני הגת בקיוסקים (מסויימים מאוד), באתרי אינטרנט שמוכרים את כל הסוגים ואצל היבואנים (גם באינטרנט), שם תוכלו למצוא את המחיר האטרקטיבי ביותר לגת החבשי.