מחיר גת חבשי

המודעות לצמח הגת גדלה מרגע לרגע כשיותר אנשים נפתחים לצמח ומוכנים לנסות אותו ולזכות בסגולות הרפואיות שהוא מביא איתו. בשנים האחרונות גבר הביקוש על ההיצע והמצב גרם לעוסקים במלאכה לייבוא יותר גת מחו"ל כשהגת המיובא הוא הגת החשבי האדום שמגיע מגידול בתנאים אופטימלים ונחשב לזן משובח יותר של הצמח.

סוגי גת ללעיסה
הגת הוא צמח שמקורו ביבשת אפריקה והוא צמח והוא משמש לטיפול בעייפות יתר, בעיות השמנה, סיוע לדרכי נשימה ועוד… כשזוקפים לזכותו עוד מספר סגולות שלא הוכחו במדע. את הגת אפשר לצרוך במספר צורות כהמסורתית והמוכרת ביותר היא לעיסת בגת ובשנים האחרונות גם החלו להפיק ממנו משקה מרוכז שיותר ידידותי לצריכה מלעיסת הצמח המר.

איפה קונים גת חבשי?
הגת הוא אמנם צמח אחד אבל יש לו מספר רב של זנים. מקורו של הצמח הוא באזוריה הגשומים של מזרח אפריקה והוא צמח שצורך הרבה מים. הזן הנפוץ בארץ הוא הגת הירוק שצורך פחות מים ולכן קל יותר לגדל אותו בארץ אבל הצמח המובחר של הגת הוא הגת החבשי (הגת האדום) שמקורו באתיופיה. הגת האדום מיבוא לארץ ואיננו מגודל כאן ולכן קשה יותר למצוא מקום לקנות אותו, אך חיפוש טוב באתרי האינטרנט או בשוק יעזור לכם במציאת המצרך המבוקש.

למה הגת החבשי יקר יותר
גת חבשי כאמור הוא זן הצמח המשובח יותר שגוון הצבע שלו הוא ירוק אדמדם, הוא רך יותר ופחות מר ללעיסה. הגת האדום משפיע מהר יותר והשפעתו היא לטווח זמן ארוך יותר. בגלל כמות המשקעים שיש בישראל, צמח הגת החבשי לא גדל בארץ, צריך לייבא ולכן הביקוש אליו גבוה יותר והוא יקר יותר.