משקאות עשויים גת

מה שיפה בצמח הגת הוא שאפשר גם ללעוס אותו וגם להכין ממנו משקאות נפלאים בעלי סגולות וטעמים ייחודיים. אם חשבתם שמיץ גת הוא המשקה היחיד שאפשר להכין מהגת, הגיע הזמן לפתוח את  הראש - ובגדול. העלים האהובים כל כך מתאימים את עצמם באופן מושלם למגוון משקאות שמוגשים כבר זמן רב בברים, חתונות, מסיבות ואירועים. האם זה חוקי? או טוב ששאלתם. מסיבה לא ברורה בעוד לעיסת גת היא חוקית, שתיית משקאות עשויים גת היא דווקא לא. הרשות למלחמה בסמים הטילה סנקציות על המשקאות האלו בטענה שמדובר בסמים בעלי השפעות שליליות. ועל ההשפעות ההרסניות של המשקאות האלכוהוליים לא נזכיר מילה, כן? בכל אופן, שתיית משקאות גת היא דרך נוספת לצרוך את עלי הפלא האלו וליהנות מחוויה מיוחדת.

ערק גת
השילוב בין ערק לגת הוא שילוב מנצח שעושה פלאים. המשקה המיוחד הזה ידוע בתור משקה מנצח למסיבות, חתונות ואירועים שדורשים אנשים שמחים. חשוב מאוד!! בחנויות השונות תמצאו משקאות הנקראים "ערק גת" אולם הם לא בהכרח מכילים גת… זוכרים שדיברנו על איסור שתיית מיץ גת? בדיוק בגלל זה לא בטוח שהמוצר הנמכר בחנויות מכיל גת ולא תחליפים אחרים ומפוקפקים. צמאים לערק גת? דאגו שזה שמגיע אליכם מיוצר באמת מגת איכותית וטבעית.

תה גת
דרך נוספת לשתות את הגת היא בדרך של תה חם או קר. תוכלו למצוא בשוק חברות שישווקו לכם תיונים של ממש המכילים עלים יבשים של גת, וכמובן שתוכלו להכין בעצמכם בביתכם תה מעלי גת יבשים. יש שיגידו שהתה הזה מסייע בתהליך ירידה במשקל וגם אם לא, זוהי דרך כיפית נוספת ליהנות מהגת.

מיץ גת
מיץ גת הוא האופציה המוכרת ביותר לשתייה של עלי הגת. מדובר במשקה בעל סגולות רבות : מעורר מיניות, מעורר באופן כללי, בעל ערכים תזונתיים של סידן וויטימין C, מסייע לתהליך ירידה במשקל ועוד… כדי להכין מיץ גת יש להפריד את העלים מהגבעולים, לבשל אותם ביחד מיץ שטעמו ישתלב טוב (נסו מיץ תפוחים למשל),  להרתיח את הכל יחד ולבשל שעה או שעתיים נוספות. את המיץ תוכלו לקחת אתכם למסיבות, לאירועים או סתם ליהנות מכוס מיץ צוננת במרפסת ביתכם.