לעיסת גת תופעות לוואי

בשנים האחרונות כל-כך הרבה שבחים נאמנו בזכות עלי הגת עד שניתן לחשוב שמדובר בפלא הבריאה שאין בו אפילו חיסרון אחד. זה לא שאנחנו רוצים להרוס את המסיבה חלילה, כמו שחשוב לנו לדבר גם  על הצדדים הפחות חיוביים. כמו בכל דבר אחר (טבעי ככל שיהיה) גם ללעיסה של עלי גת יש תופעות לוואי כאלה ואחרות. כמו בכל דבר אחר גם במקרה הזה אם תשמרו על מינונים סבירים ולא מוגזמים, כנראה שלא תיתקלו בתופעות הלוואי או שתיתקלו בהן בצורה מופחתת. כך או אחרת, חשוב להכיר את הדברים

חוסר תאבון - חיסרון או אולי בכלל יתרון?
אחת מתופעות הלוואי המוכרות ביותר של לעיסת עלי גת היא חוסר תאבון. רבים רואים בכך יתרון גדול ואפילו צורכים עלי גת למטרות דיאטה, אבל חשוב להבין שלא עבור כולם מדובר ביתרון. עבור אנשים שלא צריכים לרדת במשקל חוסר תאבון עשוי להיות מסוכן ולגרום לבעיות רפואיות כאלה ואחרות. חשוב להבין שתופעת לוואי זו מגעה לרוב מצריכה של עלי גת בצורה של שתיית מיץ או תה גת ופחות מלעיסה של העלים. יחד עם זאת חשוב להכיר את התופעה הזו.

דופק מואץ ועליה בלחץ הדם
כשמדברים על צריכה של עלי גת צריך להבהיר נקודה משמעותית. לעיסה של עלי גת הינה מסורת ארוכת שנים שקיימת בקרב העדה התימנית, ואילו שתייה של מיץ או תה גת הינו טרנד חדש יחסית. מי שילעס עלי גת כאקט חברתי (כמו שעושים התימנים) סביר שלא ייתקל בתופעות לוואי משמעותיות. מי שישתה מיץ או תה גת חשוף באופן מוגבר יותר לתופעות לוואי בניהן גם עליה בלחץ הדם ודופק מואץ. אלו תופעות שקיימות בעיקר משתייה של גת והן עשויות להיות מסוכנות ביותר.

יש כאלו שגם ייתקלו בהזיות
אחת מתופעות הלוואי היותר נדירות (אך החמורות) מדברת על הזיות כתוצאה מצריכה של עלי גת. גם במקרה הזה תופעת הלוואי הזו תגיע בעיקר משתייה של מיץ גת בכמויות גדולות במיוחד. הזיות עלולות להיות מסוכנות שכן הן משנות את התודעה ולכן צריך לקחת את זה בחשבון ולהישמר מכך. עלי גת הם דבר טבעי בעל לא מעט יתרונות ואם תקפידו על צריכה מבוקרת ולא מוגזמת, סביר להניח שתוכלו להימנע מתופעות הלוואי.