יתרונות הגת החבשי

יש גת תימני אסלי, יש גת אדום, יש עלי בייבי גת, יש גם חזק, יש גת עדין ויש את הגת החבשי שהיוםן נעסוק בו. למה דווקא בו? בגלל שמדובר בזן פופולרי במיוחד של גת שגדל באתיופיה ומיובא משם. הוא בעל צבע אדום יותר וגבעוליו ארוכים יותר מהגת הישראלי. זהו זן שמתאים לחובבי גת "כבדים" או לכאלה שכבר צרכו כמה פעמים בחיים גת. גת חבשי הוא שם כולל לזנים שונים כשהמוכרים בניהם הם : גת חבשי אבו מיסמר, גת חבשי קימבו וגת חבשי גלמבסו. על אף שהגת הזו גדלה רק באתיופיה ניתן להשיג אותה בקלות יחסית בארץ והיא נחשבת לאחד מהסוגים האהובים על מי שמבין דבר או שניים בגת. הנה חלק מהיתרונות שקיימים בגת החבשי

בעל ריכוזיות גבוהה של חומרים פעילים
כשאמרנו שהגת החבשי מיועד לחובבי גת שכבר התנסו פעם או פעמיים בגת בחייהם, באמת התכוונו לכך. הסיבה לכך היא שהוא נחשב לגת שהחומרים הפעילים בו נמצאים בריכוזיות גבוהה יותר. אם בסוגי גת אחרים (בגת הישראלי למשל) החומר הפעיל נמצא בעיקר בעלים, בגת החבשי הוא נמצא גם בעלים וגם בענפים. זה אומר שאפשר לעשות שימוש בכל הצמח וליהנות מהשפעות חזקות יותר במהירות רבה יותר. זה יתרון ברור עבור חובבי גת לעיסה שמחפשים את החומרים החזקים יותר ולא בהכרח את העדינים והחלשים.

טעם וארומה ייחודיים
הגת החבשי גדל באתיופיה, באדמה המיוחדת שנמצאת שם, ומיובא ישירות לארץ. זהו גת בעל ארומה ייחודית וטעם מיוחד ואהוב במיוחד שלא נמצא בזנים אחרים של עלי גת. גת חבשי נחשב לגת איכותי מאוד, ארומטי, ואהוב במיוחד עבור "מביני עניין". אפשר ללעוס אותו בצורתו הטבעית וליהנות מחוויה ייחודית לא רק של השפעה נעימה, אלא גם של טעם עמוק ונעים.

בעל ערכים תזונתיים גבוהים
ידעתם שבגת יש ריכוז גבוה במיוחד של ברזל, יותר גבוה מאשר זה שנמצא בברוקולי?? הגת החבשי נחשב לזן בעל ערכים תזונתיים רבים כמו ברזל שציינו אך לא רק. יש בו גם סידן, ויטמין סי ושלל ויטמינים ומינרלים. הוא מסייע בתהליכי הרזייה, בשיפור הביצועים המיניים והפוריות וכמובן שהוא נפלא עבור ישיבות ואירועים חברתיים.