מה זה ערק גת?

אוהבים ערק? מעולה. אוהבים גת? עוד יותר מעולה. חשבתם פעם לשלב את שניהם למשקה שמרים את מצב הרוח? ערק גת הוא אחד הלהיטים הגדולים ביותר לאחרונה ואפשר להבין למה. יש בו את כל מה שכולנו מחפשים כל הזמן: טעם מצוין, ראש טוב, סאטלה נהדרת וכיף לכמה שעות טובות. איך מכינים? איפה משיגים? האם זה חוקי? וממה כדאי להיזהר? יצאנו לבדוק את כל מה שחשוב לדעת על ערק גת וחזרנו עם מידע שכדאי לכולם להכיר.

ערק גת - ממה זה מורכב?
ערק גת, כשמו כן הוא, מורכב מערק כמו שהוא ובתוספת עלים של גת. ערק גת איכותי ואמיתי מורכב רק משני המצרכים האלו אלא שלצערנו אנו עדים למשקה מזויף שכולל בתוכו גם מרכיבים נוספים ומפוקפקים. ערק גת יכול להיות נהדר ולהרים לכם את מצב הרוח, אך אם אתם לא יודעים מי הכין אותו ומה שמו בתוכו, הוא עשוי להיות מסוכן. בשנים האחרונות ערק גת נהיה פופולרי בקרב צעירים שמחפשים משקה שמצד אחד הוא אלכוהולי ומצד שני יוצר סטלה טבעית ונוזל הקסם עונה בדיוק על שני הצרכים. אם אתם מגיעים לחתונה או מסיבה שיש בה ערק גת תדעו שלמארגנים יש סטנדרטים גבוהים וטובים!

איך מכינים או איפה משיגים ערק גת?
למעשה כל אחד יכול להכין ערק גת בבית וזו לא צריכה להיות משימה מסובכת במיוחד. לפני שמתחילים חשוב להשיג ערק איכותי (היזהרו מזיופים!) וכמובן עלי גת טריים באיכות גבוהה. יש מספר שיטות להכנת המשקה כאשר המקובלת בהם היא בישול עלי הגת במים עד שהם משחררים את כל מה שצריך (בערך 40 דקות פלוס מינות) ולאחר מכן ערבוב של המים עם ערק על פי היחס שאתם רוצים. מומלץ לקרר היטב את המשקה לפני ששותים. לא רוצים להתעסק בהכנה ביתית? ניתן גם להשיק ערק גת מוכן אלא שבמקרה הזה חשוב לעשות את זה מגורמים רציניים כדי להימנע ממשקה מזוייף שכולל חומרים מפוקפקים. כיום ערק גת נמכר גם בפיצוציות, בברים ובמסיבות.

דברים שאתם חייבים לדעת לפני השלוק הראשון!
הגיע לידכם ערק גת? רגע לפני שאתם שותים את השלוק הראשון ומתמכרים לטעם ולסאטלה כדאי שתדעו שמדובר במשקה חזק במיוחד. אם אתם מתכננים רק לתפוס את הראש באופן חלש, זה לא המשקה בשבילכם. חשוב שתהיו מוכנים לחוזק שלו. דבר נוסף - לא שותים ערק גת מכל אחד ומכל מקום! הנזקים מערק גת מזויף עשויים להיות גדולים במיוחד ומוטלת עליכם האחריות לבדוק היטב מי הכין או קנה. בנוסף חשוב לדעת שעשויות להיות תופעות לוואי כמו למשל : דופק מהיר, חוסר תאבון ולעתים גם עוררות וערנות. היו מוכנים לכל תרחיש :)