ערכים תזונתיים של צמח הגת

נהוג לומר על כוסברה שהיא מחלקת את העולם לשניים: אלו שאוהבים אותה ואלו ששונאים אותה. אנחנו אומרים שהכוסברה לא לבדה ושגם על עלי הגת הדעות חלוקות. יש את אלו שמוכנים להישבע שמדובר בצמח נפלא ובעל יתרונות רבים ומובהקים, ויש את אלו שמתרחקים מגת כמו מאש בטענה שהם מסוכנים ועלולים להסב נזקים רבים. אבל על דבר אחד כמעט כולם מסכימים: לצמח הגת יש ערכים תזונתיים רבים. בין אם אתם חושבים שהצריכה שלהם כרוכה בתופעות לוואי ועלולה להיות מסוכנת ובין אם לא, לגבי הערכים התזונתיים של הצמח קשה להתווכח. הנה חלק מהם

ברזל בריכוז גבוה
רבים לא יודעים אבל הריכוז של ברזל בעלי הגת הוא גבוה במיוחד. כמה גבוה? לפי מה שאומרים המומחים בצמח בגודל ממוצע יש יותר ברזל מאשר בברוקולי שלם, שידוע גם הוא כבעל ריכוז גבוה של ברזל. זה אומר שניתם ללעוס את הצמח או לשתות את העלים ולהעניק לגוף ברזל בכמות גבוהה למדי. ברזל חשוב וחיוני לגוף האדם וצריכה שלו דרך צמחים ומזונות טבעיים נחשבת ליעילה וכדאית.

שפע של ויטמינים ומינרלים
לצד ריכוז גבוה של ברזל, עלי גת נמצאו כמכילים כמות גדולה של ויטמינים ומינרלים. ויטמין סי וסידן הם רק חלק ממה שמחכה לכם בצמח ויעניק לגוף שלכם שפע של טוב. רק לשם ההמחשה של השפע נספר לכם שריכוז הויטמינים והמינרלים שיש בפירות ובירקות הוא נמוך מזה שנמצא בעלי הגת. בשורה התחתונה - עלי גת הם מקור מצוין לויטמינים ומינרלים שחיוניים לגוף שלכם.

חומרים פעילים בעלי יתרונות רבים
בנוסף לערכים התזונתיים שציינו חשוב לדבר גם על החומרים הפעילים שנמצאים בעלי הגת ויש להם שלל יתרונות. בין החומרים האלו אפשר למצוא קאתין וקאתינון שמשתחררים למערכת הדם ויוצרים תחושת שובע. זה מתאים למי שמתכנן תהליך הרזייה ומעוניין לתמוך בו בדרך טבעית. חומרים פעילים נוספים שנמצאים בצמח הגת נמצאו כתורמים לפוריות, לחשק המיני ולמצב הרוח. לצד הערכים התזונתיים והיתרונות חשוב לציין תופעות לוואי שעשויות להיות: דופק מואץ, ערנות מוגברת, עלייה בלחץ הדם ועוד.