עלי גת מומלצים

גת אדום, גת לבן, בייבי גת, גת אתיופי, גת ישראלי, ויש עוד כמה שלא ציינו… יש המון סוגים של עלי גת ולשאול מהו הזן המומלץ ביותר זה כמו לשאול אילו עלים של תה הם המומלצים ביותר. כל אחד מעדיף משהו אחר ואם תדעו ותכירו את התכונות של עלי גת, תוכלו לדעת מהי ההעדפה שלכם ומהם עלי הגת המומלצים עבורכם. בשנים האחרונות צריכת עלי גת הפכה לפופולרית במיוחד בישראל ואם עד אז זה היה מנהג ששמור לבני העדה התימנית בלבד, היום זה ממש לא כך. היום ניתן למצוא מכירת עלי גת בארץ של סוגים רבים של וכל אחד יכול להשתמש בדיוק במה שמתאים לו. הנה חלק קטן ממה שמחכה לכם בשוק הגת בארץ

זנים של עלי גת שנחשבים חזקים - לצרכנים שכבר ניסו עלה או שניים
ישנם עלי גת שההשפעה שלהם היא חזקה יותר ומומלץ לצרוך אותם לאחר שכבר צרכתם עלי גת בעבר וראיתם שאתם אוהבים ומתמודדים היטב עם העניין. בין הזנים שנחשבים חזקים יותר ניתן למצוא גת אבו מיסמר, גת קימבו, גת קלמסו וגת אדומה עם ריכוז גבוה של החומר הפעיל. מכל אחד מהזנים החזקים ניתן להכין מיץ גת, תה עלי גת וכמובן שאפשר גם ללעוס את העלים. ישנם עלי גת שמיובאים ממדינות באפריקה וישנם כאלה שמגדלים פה בארץ וניתן להשיג אותם טריים.

עלי גת חלשים - זנים שמתאימים למתחילים
אם טרם התנסיתם בצריכה של עלי גת, ההמלצה היא להתחיל בזנים חלשים יותר, כאלה שריכוז החומר הפעיל בהם נמוך יותר. עלי גת תימניים (כאלה שמתאימים במיוחד ללעיסה) וכן עלי בייבי גת כוללים מינון נמוך יותר של קאתנין (החומר הפעיל) ולכן הם יהיו מומלצים לחוויות הראשונות בתחום הגת. הם מתאימים מאוד ללעיסה אך כמובן שניתן גם להכין מהם מגוון סוגי משקאות גת ותאמינו או לא, אפשר אפילו להכניס אותם לסלט!

עלי גת שמתאימים לדיאטה ודיכוי תיאבון
ברמת העיקרון אין זן אחד של גת לעיסה שמתאים יותר או פחות כדי לדכא את התיאבון ולתמוך בתהליך הדיאטה. ככל שהחומר הפעיל יהיה במינון גבוה יותר, כך ההשפעה תהיה גדולה יותר וזו הדרך בעצם להתאים את סוג הגת למטרה. אם אתם מחפשים דיכוי תיאבון מהיר וחזק, בחרו בזן עם ריכוז גבוה. אם אתם מחפשים השפעה עדינה יותר שרק תתמוך בתהליך דיאטה שאתם כבר עושים, בחרו צמח עם ריכוז חומר פעיל נמוך יותר. כדי ליצור השפעה של דיכוי תיאבון אפשר לצרוך את הגת בתה, במיץ וכן בכדורים שמייצרים בחברות מסוימות.